Diode: Schottky rectifying; SMD; 200V; 10A; TO277; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MBR10U200HE3-TP
Manufacturer: MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
Manufacturer code: MBR10U200HE3-TP
Specification for Diode: Schottky rectifying; SMD; 200V; 10A; TO277; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | TO277 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Max. forward impulse current | 200A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 950mV |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Schottky rectifying |