Single-phase bridge rectifier; Urmax:600V; If:25A; Ifsm:400A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MBR256W
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Single-phase bridge rectifier; Urmax:600V; If:25A; Ifsm:400A
| Case | MBR-25W |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | THT |
| Leads | wire Ø 1.1mm |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 400A |
| Load current | 25A |
| Version | square - slim |
| Max. forward voltage | 1.1V |