Diode: Schottky rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MBRF1530CTR
Manufacturer: SMC DIODE SOLUTIONS
Manufacturer code: MBRF1530CTR
Specification for Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | ITO220AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Load current | 15A |
| Max. forward voltage | 500mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |