IC: operational amplifier; 385kHz; Ch: 4; TSSOP14; 1.8÷6VDC; tube
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
MCP6054T-E/STVAO
Manufacturer: MICROCHIP TECHNOLOGY
Manufacturer code: MCP6054T-E/STVAO
Specification for IC: operational amplifier; 385kHz; Ch: 4; TSSOP14; 1.8÷6VDC; tube
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 385kHz |
| Quiescent current | 45µA |
| Slew rate | 0.15V/μs |
| Input offset current | 1pA |
| Input bias current | 1pA |