Product code: MGJ1D121905MPC-R13
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ1D121905MPC-R13
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 19VDC; Uout2: -5VDC
Output current 42mA
Mounting SMT
Power 1W
Operating temperature -40...105°C
Output voltage 19V DC
Efficiency 72%
Output current 2 42mA