Product code: MGJ3T12150505MC-R13
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ3T12150505MC-R13
  • Output voltage
  • Insulation voltage
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18V; Uout: 15VDC; Uout2: -10VDC; SMD
Output current 120mA
Mounting SMT
Power 3W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 5.2kV DC
Output current 2 120mA