Product code: MGJ3T12150505MC-R7
Manufacturer: MURATA
Manufacturer code: MGJ3T12150505MC-R7
  • Operating temperature
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 3W; Uin: 9÷18V; Uout: 15VDC; Uout2: -10VDC; 100kHz
Output current 120mA
Mounting PCB
Power 3W
Operating temperature -40...105°C
Body dimensions 23.1x22.6x14.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 5.2kV
Efficiency 82%
Output current 2 120mA
Output voltage 2 -10V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 100kHz