Product code: MGJ6T12F24MC-R7
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: MGJ6T12F24MC-R7
  • Efficiency
  • Output voltage 3
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 6W; Uin: 9÷18V; Uout: 24VDC; Uout2: 24VDC; SMD; SMT
Mounting SMT
Power 6W
Operating temperature -40...105°C
Output voltage 24V DC
Efficiency 84%
Output voltage 3 24V DC
Output voltage 2 24V DC