Product code: MMBZ27VAWT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: MMBZ27VAWT1G
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; reel,tape
Mounting SMD
Case SC70
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Number of channels 2
Semiconductor structure common anode, double
Number of pins 3
Max. off-state voltage 22V
Max. forward impulse current 1A
Type of diode Transil array
Breakdown voltage 27V