Module: IGBT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
MWI25-12A7
Manufacturer: IXYS
Manufacturer code: MWI25-12A7
Specification for Module: IGBT
| Case | E2-Pack |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | NPT |
| Application | motors |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 70A |
| Topology | IGBT three-phase bridge |
| Collector current | 35A |