IC: SRAM memory; 128kx8bit; 1.7÷2.2V; TSSOP8; -40÷85°C; serial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
N01S818HAT22I
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: N01S818HAT22I
Product downloads
Specification for IC: SRAM memory; 128kx8bit; 1.7÷2.2V; TSSOP8; -40÷85°C; serial
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP8 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating voltage | 1.7...2.2V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of pins | 8 |
| Kind of memory | SRAM |
| Kind of interface | serial |
| Memory organisation | 128kx8bit |
| Max operating temperature | 85°C |