N24 S2200NSM0
Manufacturer: LUMEL
Manufacturer code: N24 S2200NSM0
Product downloads
Specification for Meter; on panel; digital; LED 4 digit 20mm; I DC: 4÷20mA; 250g
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 110V AC |
| IP rating | IP65 |
| Series | N24S |
| Kind of display used | LED |
| Digit height | 20mm |
| Measuring instrument features | with an extra quality inspection certificate |
| Type of meter | amperometer |
| Measurement | 4-20mA current loop |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 96x48x64mm |