IC: digital; NAND; Ch: 1; IN: 2; CMOS; SMD; SC88A; TinyLogic; -40÷85°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NC7SP00P5X
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NC7SP00P5X
Product downloads
Specification for IC: digital; NAND; Ch: 1; IN: 2; CMOS; SMD; SC88A; TinyLogic; -40÷85°C
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 0.9...3.6V DC |
| Case | SC88A |
| Type of integrated circuit | digital |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | CMOS |
| Number of inputs | 2 |
| Kind of gate | NAND |