PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; 0.45A; 65kHz; Channels: 1
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NCP1015AP065G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NCP1015AP065G
Specification for PMIC; AC/DC switcher,PWM controller; 0.45A; 65kHz; Channels: 1
| Output current | 450mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| On-state resistance | 11Ω |
| Topology | flyback |
| Frequency | 65kHz |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...72% |