PMIC; DC/DC converter; Uoper: 3÷40V; Uout: 1.25÷40V; SO8
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
NCP3064DR2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NCP3064DR2G
Product downloads
Specification for PMIC; DC/DC converter; Uoper: 3÷40V; Uout: 1.25÷40V; SO8
| Output current | 1.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Integrated circuit features | ON/OFF function |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost, boost, buck |
| Frequency | 110...190kHz |
| Input voltage | 3...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |