IC: operational amplifier; 3MHz; SO14; 2.7÷36VDC; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NCS20074DR2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NCS20074DR2G
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 3MHz; SO14; 2.7÷36VDC; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 2.4V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |
| Input offset current | 75pA |
| Input bias current | 1.5nA |
| Max operating temperature | 125°C |