IC: operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5V; Channels: 1; TSOP5; IB: 1pA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NCV321SN3T1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NCV321SN3T1G
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1MHz; 2.7÷5V; Channels: 1; TSOP5; IB: 1pA
| Mounting | SMT |
| Case | TSOP5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape, reel |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 1V/μs |
| Input offset voltage | 1.7mV |
| Input offset current | 1nA |
| Input bias current | 1pA |