IC: video amplifier; 120MHz; Ch: 2; SO8; 100V/V,400V/V; reel,tape
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
NE592D8R2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NE592D8R2G
Product downloads
Specification for IC: video amplifier; 120MHz; Ch: 2; SO8; 100V/V,400V/V; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | video amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 120MHz |
| Gain | 100V/V |
| Voltage supply range | ± 8V DC |