Operational amplifier; 4.5MHz; 4÷36V; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NTE7141
Manufacturer: NTE Electronics
Manufacturer code: NTE7141
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4.5MHz; 4÷36V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4.5MHz |
| Slew rate | 9V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |