Operational amplifier; 4MHz; -15÷15V; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
NTE858M
Manufacturer: NTE Electronics
Manufacturer code: NTE858M
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4MHz; -15÷15V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 13mV |
| Voltage supply range | ± 15V DC |