Product code: NZQA6V8AXV5T1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: NZQA6V8AXV5T1G
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Semiconductor structure
  • Max. forward impulse current
  • Version
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: diode arrays; 6.8V; 1.6A; 380mW; SOT553; Channels: 4; ±5%
Mounting SMD
Case SOT553
Kind of package reel, tape
Number of channels 4
Semiconductor structure common anode
Max. forward impulse current 1.6A