Product code: OKI-T/3-W40P-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: OKI-T/3-W40P-C
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 16÷40V; Uout: 750mVDC÷5.5VDC; Iout: 3A
Output current 3A
Mounting SMT
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Efficiency 88%