Product code: OKI-T/36W-W40N-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: OKI-T/36W-W40N-C
  • Output current
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 36W; Uin: 19÷40V; Uout: 5.021÷15.5VDC; Iout: 3A
Output current 3A
Mounting SMT
Power 36W
Operating temperature -40...85°C
Efficiency 95%