IC: operational amplifier; 600kHz; Channels: 1; SO8; 6÷36/±3÷18VDC
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
OP177GSZ-2
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP177GSZ
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 600kHz; Channels: 1; SO8; 6÷36/±3÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 600kHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 10µV |
| Voltage supply range | ± 3...18V DC |