Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OP2177ARMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP2177ARMZ
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low noise, precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.7V/μs |
| Input offset voltage | 75µV |
| Input offset current | 1nA |
| Input bias current | 2nA |
| Voltage supply range | ± 2.5...18V DC |