Operational amplifier; 600kHz; 5÷30V; Channels: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OP221GSZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP221GSZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 600kHz; 5÷30V; Channels: 2; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 600kHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 250µV |
| Voltage supply range | ± 2.5...15V DC |