Operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; SO8
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
OP27GSZ-REEL
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP27GSZ-REEL
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 8MHz; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 8MHz |
| Voltage supply range | ± 4...18V DC |