Operational amplifier; 4.25MHz; 3÷36V; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OP284EPZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP284EPZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4.25MHz; 3÷36V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4.25MHz |
| Slew rate | 4V/μs |
| Input offset voltage | 100µV |