Operational amplifier; 500kHz; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OP297FPZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP297FPZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 500kHz; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 500kHz |
| Open-loop gain | 120dB |
| Voltage supply range | ± 2...20V DC |