Operational amplifier; 500kHz; 3÷18V; Channels: 4; DIP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OP400GPZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP400GPZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 500kHz; 3÷18V; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 500kHz |
| Slew rate | 0.15V/μs |
| Input offset voltage | 110µV |
| Voltage supply range | ± 3...18V DC |