Operational amplifier; 3.4MHz; 4÷36V; Channels: 4; SO16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OP413ESZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: OP413ESZ
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 3.4MHz; 4÷36V; Channels: 4; SO16
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3.4MHz |
| Slew rate | 0.9V/μs |