Operational amplifier; 2MHz; 4÷36V; Channels: 1; SOT23-5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA188AIDBVR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA188AIDBVR
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 2MHz; 4÷36V; Channels: 1; SOT23-5
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | zero-drift |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 2MHz |
| Slew rate | 0.8V/μs |
| Input offset voltage | 25µV |