Operational amplifier; 4.5MHz; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA2107AP
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA2107AP
Specification for Operational amplifier; 4.5MHz; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 4.5MHz |
| Slew rate | 18V/μs |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |