Operational amplifier; 5.5MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 2; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA2340PA
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA2340PA
Specification for Operational amplifier; 5.5MHz; 2.5÷5.5V; Channels: 2; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 5.5MHz |
| Slew rate | 6V/μs |