Operational amplifier; 350kHz; 2.7÷36V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA234U
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA234U
Specification for Operational amplifier; 350kHz; 2.7÷36V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | low offset |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 350kHz |
| Slew rate | 0.2V/μs |
| Input offset voltage | 40µV |