Operational amplifier; 44MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA353UA
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA353UA
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 44MHz; 2.7÷5.5V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 44MHz |
| Slew rate | 22V/μs |