Operational amplifier
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
OPA357AIDBVR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA357AIDBVR
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-6 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 100MHz |
| Quiescent current | 6mA |
| Slew rate | 150V/μs |
| Input offset voltage | 8mV |
| Input offset current | 50pA |
| Input bias current | 50pA |