Operational amplifier; 4MHz; 4.5÷18V; Channels: 4; DIP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA4131PA
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA4131PA
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 4MHz; 4.5÷18V; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 4MHz |
| Slew rate | 10V/μs |
| Voltage supply range | ± 4.5...18V DC |