Operational amplifier; 6.5MHz; 10÷36V; Channels: 1; DIP8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA602AP
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA602AP
Specification for Operational amplifier; 6.5MHz; 10÷36V; Channels: 1; DIP8
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating voltage | 10...36V |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 6.5MHz |
| Slew rate | 35V/μs |