Operational amplifier; 500MHz; 5÷6V; Channels: 1; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
OPA656U
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: OPA656U
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 500MHz; 5÷6V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 500MHz |
| Slew rate | 290V/μs |