Product code: P4SMF17CA
Manufacturer: SMC DIODE SOLUTIONS
Manufacturer code: P4SMF17CA
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 0.4kW; 18.9÷20.9V; 14.5A; bidirectional; SOD123F; reel
Mounting SMD
Case SOD123F
Kind of package reel
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 17V
Max. forward impulse current 14.5A