Product code: P4SMW36A TRTB
Manufacturer: FAGOR
Manufacturer code: P4SMW36A TRTB
Case SOD123W
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 30.8V
Max. forward impulse current 8.4A
Type of diode transil
Breakdown voltage 36V