Product code: P6SMZ33A TRTB
Manufacturer: FAGOR
Manufacturer code: P6SMZ33A TRTB
Case SOD128
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 28.2V
Max. forward impulse current 13.2A
Type of diode transil
Breakdown voltage 33V