Product code: PAH-28/12.5-D24NB-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: PAH-28/12.5-D24NB-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 350W; Uin: 18÷36V; Uout: 28VDC; Iout: 12.5A; DIP
Output current 12.5A
Mounting THT
Case DIP
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 28V DC
Efficiency 92.5%