Product code: PAH-28/16-D48NB1-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: PAH-28/16-D48NB1-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 450W; Uin: 36÷75V; Uout: 28VDC; Iout: 16A; DIP; 104g
Output current 16A
Mounting THT
Case DIP
Power 450W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 28V DC
Efficiency 93.5%