Panel; LCD 3,5 digit (1999),with a backlit; VDC: 0÷20V; 10mVDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PAN.LCD20V-N
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Panel; LCD 3,5 digit (1999),with a backlit; VDC: 0÷20V; 10mVDC
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 9V DC |
| Mechanical mounting | snap fastener |
| Mounting hole diameter | 74x39mm |
| Kind of display used | LCD |
| Backlight colour | blue |
| Internal resistance | 10MΩ |
| Measuring instrument features | -1 or "1" overflow indicator, automatic polarization selection |
| Type of meter | voltmeter |
| Measurement | DC voltage |
| Voltage measuring resolution | 10mV DC |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 79x42x26mm |