Panel; LED 3,5 digit 13mm; VDC: 0÷200mV; Int.resist: 100MΩ
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
PAN.LED129
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Panel; LED 3,5 digit 13mm; VDC: 0÷200mV; Int.resist: 100MΩ
| Mounting | on panel |
| Mechanical mounting | M2 screw |
| Mounting hole diameter | 44x68mm |
| Kind of display used | LED |
| Supply current | 60mA |
| Digit height | 13mm |
| Internal resistance | 100MΩ |
| Measuring instrument features | automatic polarization selection |
| Type of meter | voltmeter |
| Measurement | DC voltage |
| Sampling | 2,5x/s |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 68x44x21mm |