Product code: PKNM-40/1N/B/03-A-MW
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: PKNM-40/1N/B/03-A-MW
Add to Cart
Specification for RCBO breaker; Inom: 40A; Ires: 300mA; Poles: 1+N; 230VAC; IP20; PKNM
Mounting for DIN rail mounting
Operating temperature -25...40°C
IP rating IP20
Current rating 40A
Rated voltage 230V AC
Characteristics B
Short circuit breaking capacity 10kA
Kind of circuit breaker type A
Residual current 300mA