Product code: PKNM-40/1N/C/003-F-MW
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: PKNM-40/1N/C/003-F-MW
Add to Cart
Specification for RCBO breaker; Inom: 40A; Ires: 30mA; Poles: 1+N; 230VAC; IP20; PKNM
Mounting for DIN rail mounting
Operating temperature -25...40°C
IP rating IP20
Current rating 40A
Rated voltage 230V AC
Characteristics C
Short circuit breaking capacity 10kA
Residual current 30mA