BOURNS - PTVS1-066C-TH - TVS Diode, PTVS1-xxxC-TH Series, Bidirectional, 66 V, 86 V, Radial Leaded, 2 Pins
Multiples: 1.0
Minimum quantity: 1.0
Product code: PTVS1-066C-TH
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: PTVS1-066C-TH
  • Number of pins
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for BOURNS - PTVS1-066C-TH - TVS Diode, PTVS1-xxxC-TH Series, Bidirectional, 66 V, 86 V, Radial Leaded, 2 Pins